واردات کالا از چین تخصص ماست

تجارت با کشور هنگ کنگ

Hong kong flag

هنگ کنگ مرکز تجارت جهانی در منطقه شرق آسیا و حوزه اقیانوسیه است و بسیاری از کشورها و شرکتها مرکز فعالیتهای منطقه ای خود را در هنگ کنگ دایر کرده اند. این کشور در جنوب چین واقع شده و با استان شنزن چین هم مرز است. این کشور که مساحت آن تنها ۱۰۹۲ کیلومتر مربع است، با داشتن عنوان آزاد ترین اقتصاد دنیا برای ۱۶ سال متوالی، مرکز بازرگانی در سطح جهان شده است.
بازاریابی هنگ کنگی ها نیز دلیل دیگری بر مرکزیت تجارت جهانی در این شهر است چرا که این کشور مهمترین مرکز نمایشگاه های بازرگانی بین المللی آسیا است و به آسانی با کارخانجات تولیدی در سرزمین چین در ارتباط است و در به فروش رساندن کالا و خدمات چینی ها بسیار موفق عمل کرده است.
کشور هنگ کنگ با روان و آسان نمودن ورود و خروج سرمایه و کالا، توانسته است سهم بزرگی را در تجارت جهانی به دست آورد، به گونه ای که سالانه چیزی در حدود ۶۸/۶ میلیارد دلار ورود سرمایه مستقیم به این کشور را شاهد هستیم که رتبه چهارم در آسیا را به خود اختصاص داده است. همچنین هنگ کنگ دومین سرمایه گذار خارجی پس از چین در منطقه آسیا است و مجموع تجارت خارجی هنگ کنگ به ۸۲۰ میلیارد دلار می رسد که ۴۳۳ میلیارد دلار آن را صادرات در بر می گیرد. از لحاظ حمل و نقل دریایی نیز هنگ کنگ یکی از قویترین ها در دنیا است و با ۱۰ پورت باربری و ۶۰۰ کشتی در حجم های متفاوت رتبه سوم جهان را از نظر باربری به خود اختصاص داده است.
سیستم گمرکی هنگ کنگ به گونه ای است که جز برای چند قلم کالای خاص (تنباکو ، روغن، هیدروکربن) هیچ تعرفه ای برای واردات و یا صادرات وجود ندارد. علاوه بر این مجوزهای صادراتی و وارداتی این سیستم نیز بسیار کم و محدود است و تنها زمانی که موضوع سلامت، امنیت و یا تعهدات تجاری هنگ کنگ در میان باشد، لازم است. هنگ کنگ با توجه به موقعیت ویژه راهبردی آن، حاکم بودن اصول اقتصاد آزاد، بازاریابی قوی، فروش و پخش کارآمد کالا و خدمات اکنون نقش مرکز مالی آسیا و مرکز بازرگانی جهان را ایفا می‌کند.


از مزیت های زیر می توان به عنوان علل گزینش هنگ کنگ جهت مرکز منطقه ای توسط شرکتهای خارجی نام برد:

 - مرکز بازرگانی در سطح جهان است(مرکز مالی آسیا،واجد تجربه خوب یازرگانی بین المللی و تدوین و اجرای سیستم حقوقی قوی)
 - هنگ کنگ تجربه قوی و ارتباط کارآمدی با سرزمین اصلی (چین ) دارد، به جهت هم نژادی ، آشنایی بیشتر مردم هنگ کنگ و چین و نزدیک به ۴۵% کل سرمایه گذاری خارجی در چین توسط هنگ کنگ انجام شده که این امر با حضور شرکتهای کوچک و متوسط هنگ کنگی در شهرهای مهم مرز هنگ کنگ، سبب ایجاد ۱۰ میلیون شغل در آنجا شده است.
 - بازاریابی قوی ، فروش و پخش کارآمد کالا و خدمات را دارد.
مهمترین مرکز نمایشگاههای بازرگانی بین المللی در آسیا است، به آسانی با کارخانجات تولیدی در PRD ارتباط برقرار می کند و در فروش کالا و خدمات به بازار چین بسیار موفق است.
 - در هنگ کنگ انتقال سرمایه و ورود و خروج کالا آزاد و روان است.
 - آزادترین اقتصاد جهان (۱۶سال متوالی )
 - ایران نیز یکی از چندین شریک تجاری هنگ کنگ است.
 - صادرات به هنگ کنگ در برگیرنده :خشکبار،گوشت مرغ و مواد خوراکی ، چرم وپوست ، پلیمرهای استیرن ، سنگ آهن ، سنگهای ساختمانی ،مواد پلاستیکی و برخی مشتقات پتروشیمی و .... می باشد.


واردات از هنگ کنگ در برگیرنده:
قطعات کامپیوتر و ماشین های اداری؛ تجهیزات مخابراتی و قطعات مربوطه، ساعت ،رادیو و ضبط صوت، ماشین آلات و قطعات برقی، نیمه هادیها، پوشاک، لوازم خانگی، مدارهای الکترونیکی و .... می باشد.
شرکت بازرگانی توسعه خلاق ساینا با کادری مجرّب و تیم بازرگانی خود در ایران بستری مناسب و امن را برای کلیه امور بازرگانی مشتریان خود فراهم می‌‌کند.

برخی مشتريان ما
فهمیدم!
تایید
لغو